FAQ

Czy będę świadomy / a w czasie hipnozy?

To jedno z najczęściej pojawiających się pytań, kiedy mowa o hipnozie. Odpowiedź brzmi – TAK. Choć w trakcie hipnozy osoba wchodzi w odmienny stan świadomości, to przez cały czas pozostaje świadoma. Hipnoza jest stanem, w którym, wbrew obiegowym mitom, ludzie nie robią rzeczy, których nie chcieliby zrobić. Innymi słowy, to co mówimy i jak się zachowujemy jest tym, na co się godzimy i co chcemy zrobić.

Czy po hipnozie wszystko będę pamiętał / a?

Zdecydowanie tak. Hipnoza oznacza odmienny stan świadomości, jest on jednak na tyle odczuwalny, że wszystko co dzieje się w trakcie sesji, jest zapamiętywane. W pewnych szczególnych sytuacjach może zaistnieć potrzeba wzmocnienia pamięci osoby poddawanej hipnozie, na przykład dla wsparcia pewnych zachowań czy postaw, jednak nie praktykuje się procedury odwrotnej.

Czy jest możliwe, że nie uda się mnie zahipnotyzować?

Jeśli jesteś osobą dorosłą, jest pewne, że możesz być zahipnotyzowany / a. Co istotne, każdorazowa próba zwiększa Twoją uległość hipnotyczną, co skutkuje zwiększonym oddziaływaniem hipnozy. Warto, abyś wiedział / wiedziała, że drobne stany hipnotyczne zdarzają Ci się na co dzień. Dobrym przykładem jest przeżywanie intensywnych emocji na skutek filmu. Choć jego sceny mogą wywołać płacz lub śmiech, w rzeczywistości te sceny nie wydarzają się Tobie naprawdę, choć reagujesz tak, jakbyś był / a w centrum wydarzeń.

Dręczą mnie sprawy, o których wolę nikomu nie mówić, czy hipnoza może mi pomóc?

Hipnoza jest właściwą metodą także w sytuacji, gdy z pewnych, wyłącznie Tobie znanych przyczyn, o pewnych sprawach nie chcesz się z nikim dzielić. Również w takich przypadkach, choć nie zawsze, możliwe jest poddanie Cię hipnozie i skuteczna pomoc.

Czy hipnoterapia jest skuteczna?

W 2007 roku na łamach magazynu American Healt opublikowano badania Alfreda A. Barriosa. Jego wyniki dowodzą iż:

  1. W przypadku 93% osób, deklarowany przez badanych powrót do zdrowia był możliwy po 6 sesjach,
  2. W przypadku psychoanalizy 38% osób wracało do zdrowia po 600 sesjach,
  3. W przypadku terapii behawioralnej ów stan był osiągany u 72% procent osób po 22 sesjach.

Czy hipnoza regresyjna – przeniesienie do innego wcielenia jest dla mnie?

Zdarzają się sytuacje, kiedy doskwierają nam trudności, których wyjaśnienia trudno znaleźć w bieżącym życiu. Jeśli klient wyraża zainteresowanie taką sesją, możliwa jest podróż do poprzednich / poprzedniego wcielenia w celu zrozumienia bieżącego położenia Klienta.

Ile sesji potrzeba, aby poczuć zmianę?

Ponieważ każda sytuacja jest inna i specyficzna, trudno przed pierwszą wizytą ocenić, czy zmiana, na której Ci zależy będzie wymagać od Ciebie kilku wizyt czy jednej. Co ważne, dużo osób zauważa różnice już po pierwszej sesji hipnotycznej.

Czy możliwa jest hipnoza online?

Jak najbardziej. W dzisiejszych czasach jest to forma preferowana szczególnie przez hipnotyzowanych. W takich sytuacjach należy pamiętać o zapewnieniu sobie właściwych warunków, w których żadne dźwięki i wydarzenia nie będą Cię angażować i zakłócać sesji.