Hipnoterapia

Dlaczego warto?

Co szczególnie przekonuje mnie w takiej metodzie terapii?

Najważniejszym powodem wyboru pracy opartej na hipnozie jest fakt, że głównym nośnikiem zmiany w hipnoterapii jest obraz i symbole, a miejscem pracy jest podświadomość.

Dlaczego jest to ważne? Obraz czy symbole intensywniej oddziaływują niż słowo. Oznacza to, że terapia oparta na tych nośnikach, może działać szybciej i silniej na osobę, która się po nią zgłasza. Obraz, symbole, ale i doznania kinestetyczne (cielesne) stanowią intensywny ładunek wyzwalający zmianę.

Argumentem za hipnoterapią jest też bezpośrednia indukcja (wprowadzenie) pożądanej zmiany w podświadomości. Dzięki takiej formule, nie jesteśmy zmuszani do intelektualnych i długotrwałych procesów zmian w obszarze świadomości. Po zrozumieniu istoty problemu, możliwe jest wprowadzenie odpowiednich zmian w trakcie hipnozy do podświadomości potrzebującego.

Wprowadzanie nowego „programu” do podświadomości pozwala ominąć naturalne procesy człowieka, utrzymujące jego osobowościowe status quo, jakim jest opór. To on broni i strzeże ludzkiej psychiki przed zagrożeniem, ale także przed wprowadzeniem nieznanego – zmiany w ludzkiej psychice i zachowaniu.

Sam proces hipnozy odbywa się w warunkach innego stanu świadomości, jednak z jej zachowaniem. To oznacza, że będąc w hipnozie, człowiek pozostaje w kontakcie z otoczeniem i ma kontrolę nad tym, co dzieje się z jego ciałem i z nim samym.

Cennik sesji:

Sesja hipnozy / hipnoterapii – zgodnie z cennikiem na portalu Dobra Moc
lub Znany Lekarz.

Hipnoza regresyjna (do poprzednich wcieleń i domu dusz)
3 do 4 godzin – 850 zł .