Cele i marzenia – czemu się nie udają

Cele i marzenia

Cele i marzenia, czasami  zmiany, które chcemy wprowadzić w życie, pomimo naszej dużej pasji i motywacji, nie przychodzą.
– Czy staram się niewystarczająco? – możesz zapytać.

– Co robię źle? – możesz dodać z wyrzutem pod własnym adresem.

– Może nie potrafię, może to nie dla mnie. Jestem nic nie warta / wart – możesz nawet pomyśleć.

Tymczasem nasze chęci i motywacje poza zewnętrznymi wybojami, z którymi musimy sobie radzić, mogą nas prowadzić również ścieżką wewnętrznych przeszkód.

Aby je zbadać i zrozumieć, aby je pojąć, wystarczy proste ćwiczenie, które nazywamy w specjalistycznym żargonie – sprawdzaniem ekologii.

Cele i marzenia – sprawdź otoczenie

A zatem po kolei:

  1. Na początek znajdź kartkę A4 / zeszyt i zapisz na kartce (na samej górze) to, nad czym pracujesz,
  2. Poniżej wypisz dla jakich dziedzin życia korzystne jest przekonanie / zachowanie – to, co chcesz zmienić / wprowadzić w życie?
  3. Jakie dziedziny Twojego życia mogą ucierpieć na zmianie, celu, nad którym pracujesz?
  4. Czy jestem całkowicie pewna / y, że to właśnie chcę spowodować w swoim życiu?
  5. Jakie są konkretne i natychmiastowe konsekwencje zmiany?
  6. Jakie są konkretne i długoterminowe konsekwencje zmiany?
  7. Kogo jeszcze dotyczą konsekwencje?

Może i najważniejsza uwaga:
Zadanie wykonaj jako dociekliwy dziennikarz lub ktoś, kto naprawdę jest w stanie wyciągnąć z Ciebie najdrobniejsze, nie raz skrywane szczegóły. Innymi słowy, stwórz w swojej wyobraźni kogoś, kto wypyta Cię o wszystkie powyższe punkty. Nie pytaj ze swojego poziomu.

Uzupełnienie powyższej listy może trwać dłużej, więc pracuj nad nią systematycznie.

A gdy lista jest gotowa…

A teraz, gdy masz ją przed sobą tę listę, gdy widzisz, z czym sama / sam musisz się zmierzyć, możesz zrozumieć, że to nie zawsze lub / i wyłącznie świat ci podcina skrzydła. Możesz nawet zrozumieć, że twoje marzenia i zmiany nie dochodzą do skutku w pewnym sensie również, a może wręcz przede wszystkim przez Ciebie i dla Ciebie. Aby utrzymać bieżące status quo. Nie doskonałe, możesz przyznać, ale bezpieczne, dobrze Ci znane i pewne. Możesz nawet zrozumieć, że gonić króliczka wydaje się być znacznie lepsze niż go złapać, prawda? Może łątwiej jest żyć, narzekając na świat, niż zarządzać obfitością, na którą się lata czekało, a potem przepuścić ją czy roztrwonić.

Niezależnie od odpowiedzi w liście, którą , listy, którą zrobiłaś /eś, ekologia pozwala zrozumieć wektory działające w Twoim życiu. Gdy je sobie uświadomisz, gdy wiesz, z czym musisz sobie radzić, znacznie łatwiej ruszyć dalej, a możei  wybrać inną drogę? Kto to wie. Sprawdzanie ekologii pozwala także na owocną prace w ustawieniach Berta Hellingera, a figurami w takich ustawieniach mogą być jakości, przekonania obecne w Tobie. Można łatwiej przepracować szkodzące Ci przekonania. Opcji jest wiele i jeśli czujesz, że pomoc z zewnątrz pomogłaby Ci osiągnąć czego chcesz, jestem.