Hipnoza – odrzuć stare schematy – audio 

Hipnoza – odrzuć stare schematy 

W niniejszym wpisie dodaję nagranie – to hipnoza, która może być dla ciebie przydatna.

Hipnoza została przygotowana z myślą o osobach, które z pewnych, niekoniecznie zrozumiałych powodów, nie potrafią lub nie chcą odrzucić doświadczeń z przeszłości. Mam tu na myśli sytuacje, w których konkretne doświadczenia wikłają nas w pętli szkodzących nam nawyków, myśli czy przyzwyczajeń. Zapewne każdy z nas, w mniejszym czy większym stopniu, może wymienić takie zdarzenia. Sytuacje, których pokłosie widoczne jest w naszym zachowaniu czy myśleniu, może wręcz postawach, do dzisiaj. To naturalnie nic złego. W fazie nauczania, które przecież nigdy się nie kończy, adaptacji do nowego otoczenia, nowych ról, nabywamy pewne przyzwyczajenia i dopóki one nam służą – czujemy się z nimi dobrze. Są nam przydatne, wszystko jest ok.

Stare schematy

Bywa jednak tak, że coś zdarzyło się spory czas temu i pomimo że ta konkretna sytuacja / sytuacje absolutnie nie przystają do obecnej rzeczywistości, to jednak ciągle, jak zdarta płyta, odtwarzamy w sobie te same reakcje. Czujemy się zranieni neutralnymi słowami kogoś nam bliskiego, które, pech chciał, wymówiła także osoba, która nas lata temu zraniła. Zbieżność bodźców – słów wywołuje nas te same reakcje. Rzecz w tym, że nie zawsze są one adekwatne.

W innych okolicznościach dostrzegamy dookoła siebie specyficzne ludzkie miny, zachowania. Wydaje nam się, że to my jesteśmy ich adresatem. I nawet jeśli nasze reakcje na bywają adekwatne, to jak często zapominamy, że to nie są miny, gesty kierowane do nas? To reakcje tych ludzi na ich osobiste sytuacje czy życie. Jednak w nas, taka czy inna mina, w naszym życiu wywołała „katastrofę”, która ciąży na nas, a blizna po niej nie potrafi się wygoić latami.

Innymi słowy, zdarza się, że trudno jest nam żyć w świecie, w którym osobiste zranienia utrudniają nam proste i nieskomplikowane relaksowanie się życiem. Gdy, nawet drobny, kontakt z innymi staje się wyzwaniem. Nie tyle z drugą osobą, co z własnymi demonami.

Hipnoza

Jeśli choć jedna z takich sytuacji może cię dotyczyć, to ta hipnoza ci pomoże. Naturalnie, każda sytuacja jest nieco inna, dlatego to, co dodaję poniżej może ci ulżyć w codzienności. Warto ją robić od czasu do czasu. Na początku dwa lub trzy razy w tygodniu, później rzadziej. Jeśli poczujesz, że ta hipnoza ci pomaga, ale masz ochotę, aby poluzować bardziej krępującą cię przeszłość, zapraszam cię do kontaktu. Możesz umówić się na indywidualną sesję tutaj, abyśmy w szczegółach omówili, co cię trapi. Wybór, jak ze wszystkim, należy do ciebie 🙂

Miłego dnia.

Wersję na YouTube znajdziesz tutaj.